Zajímavá místa v Tenerife | Tipy na výlet

La Orotava

Santa Cruz de Tenerife je správním centrem ostrova a druhým hlavním městem Kanárských ostrovů. Je to velmi důležitý přístav. Turistům může nabídnout řadu muzeí, galerií, obchodů a divadel. Největší místní atrakcí je únorový karneval. Turisty je oblíbená nákupní zóna Calle Castillo. Dále zde stojí za návštěvu Parque Marítimo, který navrhl slavný umělec César Manrique. Jedná se o rozlehlé koupališt s přiléhajícím palmovým parkem.

Dalším centrem karnevalů je historické město La Orotava. Již samo o sobě je toto město krásné a co teprve v období únorového karnevalu, kdy to tu hýří barvami a tanečníky v překrásných kostýmech. Druhou významnou událostí je církevní svátek Boží tělo, který se slaví v červnu. Ulice jsou vyzdobené květinami a na Náměstí generála Franca si můžete prohlédnout překrásné květinové ornamenty nakreslené na zemi sopečným prachem.

Den plný zážitků můžete strávit v Loro Parque. Je to velkolepá tropická zahrada plná exotických zvířat a rostlin. Park nabízí atrakce jako delfinárium, pavilon tučňáků, žraločí akvárium, věž s rybami nebo zábavní představení například se cvičenými papoušky.

Malebná vesnička Masca se nachází mezi horami ve výšce 600 m n. m. a nabízí překrásné výhledy do okolní krajiny. Dříve nebylo jednoduché se do Mascy dostat, ale dnes sem vede klikatící se horská silnička. Nachází se tu starobylé kamenné domky pod bujnými porosty palem.

Parque Nacional del Teide se rozkládá kolem nejvyšší hory Španělska Pico del Teide. Je to výborné místo pro turistiku. Uprostřed národního parku je astrofyzická observatoř, luxusní parador a rostou tu nádherné hadince s červenými vršky, které jsou symbolem Tenerife.

Dalším atraktivním místem je pohoří Anaga, kde se mezi horami klikatí četné turistické stezky. Obdivovat místní okolí můžete jak pěšky, tak na kole. Cesty jsou to poněkud náročné, ale ty výhledy opravdu stojí za to.