Lidé a kultura na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy

Na Kanárských ostrovech žije něco málo přes dva miliony obyvatel. Kanářané jakožto i Španělé jsou nábožensky založení. Jako křesťané vyznávají mariánský kult. Jedná se o uctívání Panny Marie.

Místní lidé jsou velice zruční a patří mezi velké nadšence karnevalů a sportu. Co se týká tradiční výroby, každý kanárský ostrov má své vlastní odvětví, ve kterém vyniká. Keramikou se mohou pochlubit ostrovy La Gomera, La Palma a Tenerife. Překrásné výšivky dělají kanárské ženy na ostrovech Gran Canaria a Tenerife. Ostrov Lanzarote se pyšní sněhobílými krajkami. A ručně tkané pestrobarevné koberce se vyrábějí na La Palma a La Gomera. Tyto ruční práce jsou mnohdy složitými uměleckými díly.

Kanářané jsou velkými milovníky karnevalů. V Santa Cruz se každoročně pořádá téměř čtrnáctidenní karneval, který se svou velkolepostí dá srovnat s karnevaly například v brazilském Riu de Janeiru. Ale nejenom Santa Cruz je místem karnevalů. Další se pořádají i v jiných městech a jsou neméně krásné. Latinskoamerická hudba, překrásné kostýmy a taneční vystoupení – krása, která opravdu stojí za vidění.