Zajímavá místa v Lanzarote | Tipy na výlet

Costa Teguise je nejluxusnějším místem na ostrově. Má tu dokonce vilu i španělská královská rodina. Jsou zde krásné pláže a nedaleko města se nachází aquapark.

Lanzarote - César Manrique

Tahiche je místem, kde žil slavný umělec César Manrique. Dodnes tu stojí jeho dům Taro de Tahiche, který je ztělesněním jeho samého. Nacházejí se zde úžasná umělecká díla. V tomto domě na vlastní kůži ucítíte, jak moc se chtěl Manrique spojit s přírodou. Dnes je dům uměleckou galerií, kde se vystavují díla i jiných známých umělců.

Na okraji městečka Guatiza se nachází Jardín de Cactus – kaktusová zahrada. Též byla navržena Césarem Manriquem a nachází se zde více než tisíc druhů těchto rostlin.

Nevídaný zážitek Vám zprostředkují jeskyně v Jameos del Agua. Jeskyně jsou v dnešní době komplexem zábavních podniků. V jedné z nich se nachází slané jezero, kde žije vzácný bílý ráček. Je zde výborná akustika, a tak se zde pořádají hudební koncerty.

Pokud vyrážíte na dovolenou s dětmi, určitě byste neměli vynechat tropický park v Guinate. Kromě nádherných ptáků a opic je zde i velmi příjemné prostředí zahrad. Konají se zde představení se cvičenými ptáky.

Milovníci pláží by si neměli nechat ujít nejkrásnější pláž na Lanzarote Playa de Famara. Z jedné strany obrovské písečné duny, z druhé strany zvlněné moře, které láká k surfování.

V Salinas de Janubio si můžete prohlédnou největší místní saliny, kde se těší mořská sůl.

Chcete-li se projít sopečnou krajinou, vydejte se na výlet do národního parku v Timanfaya. Uvidíte zde hned několik sopek, kráterů a horkých gejzírů, které jsou důkazem toho, že sopečná činnost na Lanzarote ještě tak docela neustala.