Zajímavá místa v La Palma | Tipy na výlet

Santa Cruz de La Palma

Santa Cruz de La Palma je hlavním městem tohoto ostrova. Je to jedno z nejmalebnějších měst Kanárských ostrovů. Na náměstí Plaza de Espaňa se nachází renesanční kostel Iglesia de El Salvador z 15. století a spousta dalších historických budov. Nedaleko náměstí je umístěna replika lodi Santa María, kterou se plavil Krištof Kolumbus. Uvnitř této lodi je malé námořní muzeum.

Las Nieves je vesnička, kde se nachází překrásný kostelík Santuario de Las Nieves. Je ukázkou koloniální architektury. Vnitřek kostela je tak přepychový až přechází zrak.

Barlovento se může pochlubit překrásnými zelenými roklemi, kudy se dostanete až ke skalnímu jezírku naplněného vodou z oceánu a k majáku Punta Cumplida.

Parque Nacional de la Caldera de Taburiente

Parque Nacional de la Caldera de Taburiente je národní park uprostřed obrovského kráteru. Stěny kráteru toto místo lemují kolem dokola a uzavírají ho před okolním světem. Nacházejí se zde četné turistické stezky lemované porosty borovic. Nejvhodnějším výchozím bodem je La Cumbrecita, kde se nachází turistické informační centrum.

Vinaři by měli zavítat do vinařské oblasti Fuencaliente de La Palma. Na sopečném podloží se nacházejí četné vinice.

Vášnivé cestovatele určitě zaujme turistická stezka Ruta de los Volcanes. Je 19 kilometrů dlouhá a táhne se podél horského hřebene Cumbre Vieja. Je náročná, ale zato na ní shlédnete plno zajímavých vulkánů, kráterů a jiných míst.