Zajímavá místa v La Gomera | Tipy na výlet

Parque Nacional de Garajonay je národním parkem od roku 1981. Může se pochlubit vavřínovými lesy. Tak trochu se podobají tropickým deštným pralesům. Udržuje se zde vlhkost, která halí okolí do mlžného oparu. Park má 40 kilometrů čtverečních a je protkán sítí turistických stezek.

La Gomera - Vallehermoso

Za podívanou též stojí Vallehermoso, což v překladu znamená krásné údolí. Nachází se zde zelená krajina, která láká k procházkám. Budete-li si chtít užít plážových radovánek, nedaleko je pláž Playa de Vallehermoso, která má výborné podmínky pro surfování.

San Sebastián je hlavním městem ostrova, proto by Vám nemělo uniknout. Nachází se zde překrásné historické stavby. Jednou z nich je například Casa de Colón, kde pobýval Krištof Kolumbus. Do města můžete vyrazit za zábavou, nákupy a poznáváním místní kultury.

Vesnička El Cercado je zase proslulá svými tradičními hrnčířskými výrobky, které jsou vyráběny bez použití hrnčířského kruhu.

Valle Gran Rey se skládá z několika vesnic, které tvoří dohromady turistické středisko. Nachází se tu četné restaurace, kde se podávají místní speciality, bary a jiné zábavní podniky pro turisty. Turistický ruch je tu v rozmachu. Místní provozovatelé ubytovacích zařízení se snaží svým hostům zajistit komfort a pohodlí. Je to velmi oblíbená lokalita západoevropských turistů.

Druhým největším letoviskem je Playa de Santiago. Chcete-li si užít komfort, navštivte komplex Jardín Tecina, který disponuje mnoha restauracemi, bary, tenisovými kurty, golfovým hřištěm a nedaleko je i obří koupaliště se slanou vodou.