Zajímavá místa v Gran Canaria | Tipy na výlet

Gran Canaria - Las Palmas

Las Palmas de Gran Canaria je jedním z hlavních měst Kanárských ostrovů. Druhé hlavní město se nachází na ostrově Tenerife. Las Palmas byl velmi významný přístav. Kotvily zde lodě, které pluly směrem k americkému kontinentu. Dokonce na Las Palmas přenocoval i známý mořeplavec Krištof Kolumbus. Dům, který navštívil, dodnes nese jméno Casa de Colón a nachází se zde muzeum, kde je expozice související s Kolumbovými plavbami. Celé město je poseto překrásnými historickými stavbami, které rozhodně stojí za podívanou. Jste-li milovníkem kultury, určitě návštěvu oceníte.

Tafira Alta je městečkem v malebných kopcích. Nachází se tu koloniální stavby a nedaleko je botanická zahrada Jardín Botánico, kde si můžete prohlédnout krásné kanárské rostliny.

Pohádkovou krajinu uvidíte z Caldera de Bandama. Je odtud výhled na Las Palmas a sopečný kráter, ve kterém se pěstuje vinná réva.

Největším turistickým střediskem je Maspalomas. Místní život je opravdu bujarý, pokud toto město navštívíte, přesvědčíte se o tom sami. Místní aquapark Aquasur je největším na celých Kanárských ostrovech. Dalším zábavním střediskem je Holiday Word. Má rozlohu 1,4 km2 a oplývá četnými atrakcemi.

Gran Canaria - Maspalomas

Nedaleko Maspalomas se rozkládají Dunas de Maspalomas. Tyto duny jsou vytvořeny z rozdrcených mořských korálů a tvoří 4 km2 národního parku. Můžete zde vidět solné jezero a zajímavou flóru. Také se tu můžete projet na velbloudech.

Palmitos Parque se nachází v horském údolí nedaleko Maspalomas. Jedná se o překrásný tropický park, kde žijí různé druhy exotických ptáků, zvířat a rostlin. Kromě toho tu uvidíte i četná představení se cvičenými papoušky a jinými ptáky. Celodenní výlet se sem určitě vyplatí, přivezete si odtud překrásné zážitky.

Za divokou přírodou se vydejte do okolí Pico de las Nieves. Jsou tu četné turistické stezky, které Vás dovedou na vyhlídky, odkud můžete pozorovat překrásné skalní útvary, jezera, zelné vršky borovic a bujnou subtropickou vegetaci.