Zajímavá místa v Fuerteventura | Tipy na výlet

Parque Natural de las Dunas se nachází na severovýchodě ostrova Fuerteventura. Táhne se podél pobřeží od Puerta del Rosario až po Corralejo. Jedná se o pouštní oblast. V černé sopečné krajině vytváří zlatý písek velký kontrast. Písek, který pochází ze Sahary, sem navál vítr a vytvořil tak 27 km2 písečných přesypů. Místy se tu nacházejí drobné zelené keříky, které spásají místní kozy. Las Dunas byl prohlášen národním parkem v roce 1987.

Fuerteventura - Corralejo

Corralejo je nejseverněji položené město. Stalo se velmi oblíbeným turistickým místem, protože je zde překrásný výhled na ostrovy Lanzarote a Los Lobos. Také jsou tu skvělé podmínky pro windsurfing a moře vhodné pro potápění. Největší místní atraktivitou jsou umělecká díla vyrobená z písku na plážích.

Přímo z Corraleja se můžete člunem dopravit na Isla de Los Lobos. Je to maličký ostrůvek, který má 4,4 km2. Díky tomu, že zde není tak vysoká koncentrace turistů a ostrov byl dlouhou dobu neobydlený, zachoval se zde původní krajinný ráz. Je to vhodné místo pro turistiku či pikniky.

Ve vesnici Tiscamanita se nachází Centro de Interpretación de los Molinos, kde se dozvíte různé podrobnosti o větrných mlýnech na Fuenteventuře. Větrné mlýny jsou totiž neodmyslitelnou součástí tohoto ostrova.

Ti, kdo mají v lásce potápění, si mohou zajet do Ajuy. Toto místo je doslova potápěčským rájem. Nachází se zde spousta krásných podmořských jeskyní.

Děti určitě ocení návštěvu ZOO Parque de los Camellos. Nachází se zde zvířata z různých koutů světa. Můžete se zde projet na velbloudech a zhlédnout představení cvičených papoušků.

Pro turistiku je jako stvořený Parque Natural de Jandía.